نبوغ زندگی

شرکت زیمنس AG از سال 1847 در آلمان شروع به فعالیت نموده است و دفتر مرکزی آن واقع در برلین و مونیخ است و بزرگترین شرکت مهندسی در قاره اروپا به شمار میرود. زیمنس یک شرکت جهانی است که بر حوزه­های برق­رسانی، خودکارسازی و دیجیتال نمودن متمرکز است و از جمله تامین­کنندگان اصلی سیستمهای تولید و توزیع برق بعلاوه تجهیزات تشخیصی پزشکی می­باشد. تعداد افراد شاغل در زیمنس تا 30 سپتامبر 2015، حدود 348000نفر در بیش از 200 کشور جهان است و در همان سال، میزان سود آن مبلغ 75.6 میلیارد دلار بوده است.

عملکرد بهینه برمبنای طراحی TM بدنه خاص زیمنس

برقگیر جدید 3EK4 زیمنس، حفاظت برتری را در مقابل جریان مخالف قدرت از تجهیزات در سیستم­های توزیع فشار متوسط فراهم می ­آورد. اصلی­ترین ویژگی آن، طراحی TM بدنه است:

برقگیرهای تقویت شده فیبری که از قبل نصب شده ­اند، برای استحکام بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند. این طراحی، ویژگی های مکانیکی برتری را فراهم میکند درحالیکه همزمان، مواد و نتیجتا وزن را حفظ میکند. طراحی بدنه زیمنس دارای غلاف سیلیکونی است که بطور مستقیم به بخشهای فعال الکتریکی جوش برقی داده شده است. با استفاده از دمای بالا و قالب­ریزی با تزریق فشار بالا، از رخداد تخلیه جزئی و نفوذ رطوبت به طرز موثری جلوگیری میکند. در نتیجه این کار، وزن سبک و طراحی مستحکم بااستفاده از سیلیکونی که مستقیم قالب­ریزی شده است، عمر دستگاه بالاتر میرود و ثبات و امنیت بالاتری را نسبت به محصولات مشابه ارائه میکند. در شرایط اضافه بار، برقگیرهای فایبرگلاس از دفع قطعات MO داخلی جلوگیری میکند، درحالیکه قوس آن براحتی و بدون ممانعت طی غلاف سیلیکونی، میتواند از هم پاشیده شود. بدلیل مواد انعطاف ­پذیر غلاف، هیچ فشار داخلی ایجاد نمیشود.

لاستیک سیلیکونی مقاوم در برابر اشعه UV با کیفیت بالا، آب گریز هستند و از نفوذ آب و هرگونه آلودگی جلوگیری می­کنند. این لاستیک در برابر ازن و تمام حلال­ها و مواد پاک­کننده ارگانیک و غیرارگانیک مقاوم است. این ویژگیها سبب میشوند که 3EK4 برای هرگونه کاربری در هر محیط صنعتی، ساحلی یا نواحی بیابانی، عالی باشد. غلاف لاستیکی سیلیکونی در موارد نادر دچار حریق میشود و قابلیت خاموش نمودن شعله را دارد. همچنین مواد قابل احتراق در ساختار فایبرگلاس آن حداقل شده است و نتیجتا،خطر حریق را به حداقل ممکن کاهش میدهد.

تمام این ویژگی ها، به امنیت بالای برقگیرهای 3EK4 اضافه شده­اند و آنها را انتخابی ایده­آل برای خطوط توزیع با هزینه ­های چرخه عمر بسیار پایین­تری نموده است. نرخ این برقگیر برای ولتاژهای سیستمی بیشتر از 40.5kV مناسب است.