محصولات

کلید محافظ جان

کلید محافظ جان و کلید مینیاتوری

همان طور که میدانید انسان قادر نیست فشار الکتریکی را بیش از 30 میلی آمپر تحمل کند. بر این اساس استاندارد های جدید در قوانین و مقررات اجرایی کشور استفاده از کلیدهای محافظ جان لازم الاجرا شناخته شده است . چرا که کلید محافظ جان ، با انقطاع سریع برق، از جان افراد محافظت میکند.

تفاوت ها و کاربرد ها

کلید محافظ جان از نظر ظاهری مشابه به کلید مینیاتوری میباشد ؛ و کار آن حفاظت از جان افراد در برابر برق گرفتگی میباشد. به صورتی که یک رله ی الکترونیکی در کنار مدار الکترومکانیکی جهت حفاظت نشتی جریان تعبیه شده است.

اینگونه که کلید محافظ جان  از نوع RCCB توانایی قطع برق در زمان نشتی جریان را دارد در حالی که یک کلید مینیاتوری MCB می‌تواند مدار را در مقابل اضافه بار و اضافه جریان‌های ناشی از اتصال کوتاه نیز محافظت کند. ترکیب این حفاظت‌ها در کلید محافظ جان ترکیبی یا RCCBO جمع شده است.

لازم به ذکر است که استفاده از کلید محافظ جان بر اساس آخرین استاندارد های نظام مهندسی ساختمان برای همه محیط های اداری ، صنعتی، کارگاهی و مسکونی لازم الاجرا شناخته شده است.
از جمله منطقه ای که وجود کلید  محافظ جان در آن الزامی است عبارت است از
تابلو برق ورودی برای جلوگیری از برق گرفتگی و آتش سوزی

برند های مطرح

در مجموع میتوان گفت دلایل تفاوت قیمت کلید محافظ جان نسبت به کلید مینیاتوری اضافه تر بودن تعدادی پارامتر در انجام حفاظت از شبکه است. علاوه بر آن همانطور که از نام آن پیداست حفاظت از جان افراد .

در حال حاضر کلید های محافظ جان و کلید های مینیاتوری در برند های متفاوتی در بازار عرضه میشوند که از جمله ی آن از برند ال اس و زیمنس و ویلپو میتوان نام برد.

با توجه به نوسانات قیمتی بازار شما میتوانید برای اطلاع از قیمت محصولات با توجه به نوع و مدل به فروشگاه شرکت مهندسی مروپیشرو مراجعه فرمایید یا با تلفن های فروشگاه در صفحه تماس با ما تماس بگیرید.